Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

lider w branży
profili ocynkowanych

Fotowoltaika - elementy do montażu paneli fotowoltaicznych.


Elementy do montażu fotowoltaiki Trójkąt do montażu paneli słonecznych

Szyny montażowe do paneli fotowoltaicznych


Szyna montażowa do paneli fotowoltaicznych 40x40 mm

Szyna montażowa do paneli fotowoltaicznych 40x40 pod śrubę 933 - dł. 6210/2070 mm

Cechy produktu

 • wymiary przekroju: 40 x 40 mm
 • wykonany z aluminium gat. 6060 T6
 • długość: 6210 mm lub 2070 mm
 • waga: 0,891 kg/mb.
 • kanał górny na wpust przesuwny kwadratowy M8
Szyna montażowa do paneli fotowoltaicznych 40x40 mm - śruba młoteczkowa

Szyna montażowa do paneli fotowoltaicznych 40x40 na śrubę młoteczkową - dł. 6210/4140 mm

Cechy produktu

 • wymiary przekroju: 40 x 40 mm
 • wykonany z aluminium gat. 6060 T6
 • długość: 6210 mm lub 4140 mm
 • waga: 0,888 kg/mb.
 • kanał górny pod śrubę młoteczkową

Klamry skrajne i środkowe do fotowoltaiki


Klema skrajna aluminiowa
34,8 - dł. 500 mm

Klema skrajna aluminiowa 34,8

Klema skrajna aluminiowa
37,8 - dł. 500 mm

Klema skrajna aluminiowa 37,8

Klema skrajna aluminiowa
42,3 - dł. 500 mm

Klema skrajna aluminiowa 42,3

Klema środkowa aluminiowa 24,3x36 - dł. 500 mm

Klema środkowa aluminiowa

Pozostałe elementy do montażu fotowoltaiki


Szyna montażowa trapezowa do paneli fotowoltaicznych

Szyna montażowa trapezowa do paneli fotowoltaicznych

Łącznik szyn profili montażowych 25x45 - dł. 100 mm

Łącznik szyn profili montażowych 25x45

Adapter - Płytka montażowa 80x30x4

Adapter - Płytka montażowa 80x30x4

Uchwyt hakowy Regulowany 450x30x4 H17/304

Uchwyt hakowy Regulowany<br />450x30x4 AA2

Uchwyt hakowy S 450x30x4 H17/304

Uchwyt hakowy<br />S 450x30x4 AA2

Uchwyt hakowy S 500x30x4 H17/304

Uchwyt hakowy<br />S 500x30x4 AA2

Uchwyt hakowy J 230x30x4 H17/304

Uchwyt hakowy<br />J 230x30x4 AA2

Fotowoltaika – co to właściwie jest?

Fotowoltaika jest dziedziną nauki, która zajmuje się przekształcaniem światła słonecznego w energię elektryczną. W trakcie tego procesu towarzyszy nam zjawisko fotowoltaiczne, czyli produkcja prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego.

Jednak aby to zjawisko nastąpiło muszą zostać spełnione pewne warunki oraz należy zamontować panele fotowoltaiczne. Na początek zacznijmy od pojęcia ogniwa fotowoltaicznego. Jest to przyrząd półprzewodnik, który z energii promieniowania słonecznego wytwarza energię elektryczną, przy wykorzystaniu wcześniej wspomnianego zjawiska fotowoltaicznego.

Czym jest zjawisko fotowoltaiczne i na czym polega?

Efekt fotowoltaiczny został odkryty w 1839 roku przez Aleksandra Edmunda Becquerela, jednak dopiero w 1905 roku wyjaśnił je Albert Einstein, za co otrzymał nagrodę Nobla w 1921 roku.

Zjawisko fotowoltaiczne polega na produkowaniu energii ze światła, które pada na ciało stałe. Musi ono mieć zdolność do zmiany właściwości przewodzenia prądu elektrycznego przy działaniu różnych czynników(oświetlanie, domieszkowanie lub ogrzewanie). Takie ciała nazywamy półprzewodnikami. Przy budowie struktury półprzewodnikowej najczęściej używamy pierwiastka Krzemu.

Budowa paneli fotowoltaicznych krok po kroku.

Wiemy już czym jest ogniwo fotowoltaiczne. Kolejnym pojęciem, które powinniśmy znać jest moduł fotowoltaiczny. To nic innego jak połączone ze sobą równolegle lub szeregowo ogniwa fotowoltaiczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy znacznie zwiększyć moc wyjściową. Moduły fotowoltaiczne najczęściej umieszczane są w ramie wykonanej z aluminium. Uszczelnione hermetycznie szyby są ochroną dla kruchych ogniw. Dodatkowo umieszcza się je między foliami EVA i PET. Ogniwa możemy układać heksagonalnie lub równolegle, natomiast przewody przyłączeniowe zostają skierowane na zewnątrz.

I wreszcie dotarliśmy do panelu fotowoltaicznego. Otóż panel fotowoltaiczny to wiele, połączonych ze sobą modułów fotowoltaicznych. Można je umieścić na dwa sposoby: szeregowo – jeśli chcemy uzyskać większe napięcie , równolegle – aby zwiększyć prąd wyjściowy.

Wyślij bezpłatne zapytanie ofertowe. Twoją wycenę prześlemy tego samego dnia!

Darmowa dostawa fotowoltaiki

Tajemnicze perowskity, czyli rewolucja na rynku fotowoltaicznym.

W ostatnich latach na rynek fotowoltaiczny wszedł tajemniczy materiał o nazwie perowskity. To minerał, który zbudowany jest z tytanu (IV) wapnia. Występuje on w naturalnym środowisku, a odkryto go w 1838 roku w górach Ural.

Perowskity mają zdolność pochłaniania fal światła słonecznego o długości od 300 do 800 nm. Sposób w jaki to robią pozwala na produkcję przez nie energii elektrycznej.

Charakterystyka i zastosowanie perowskitów.

Głównymi cechami tego materiału jest lekkość, przezroczystość oraz wysoka elastyczność. Pierwsze ogniwa fotowoltaiczne z perowskitów zbudowano kilka lat temu. Można było wtedy zauważyć ich stosunkowo dużą wydajność(nawet do 20 %), pomimo niewielkich rozmiarów. Niestety zbudowanie ogniw z perowskitów zajmowało bardzo dużo czasu oraz było bardzo drogie.

W 2016 roku zbudowano pierwszą ładowarkę na bazie ogniw perowskitowskich. Wyglądała ona jak kawałek elastycznej foli, w której umieszczono kabelki. Pomysłów na zastosowanie ogniw z perowskitów jest wiele. Mają one pojawić się na elewacjach i dachach budynków, a nawet na ubraniach. Głównym celem jest możliwość umieszczania takich ogniw w formie folii w dowolnych miejscach.

Czy panele fotowoltaiczne to dobry wybór?

W ostatnich latach poczyniliśmy duży postęp pod względem dbania o naszą planetę. Panele fotowoltaiczne są tego najlepszym przykładem. Obecnie nie tylko duże firmy, ale również osoby prywatne decydują się na montaż profili fotowoltaicznych na swoich domach.

Oczywiście oprócz dobra planety, decydującym czynnikiem jest stosunkowo szybki zwrot inwestycji oraz oszczędność pieniędzy. W Polsce bez problemu znajdziemy firmy montażowe, które montują panele na dachach oraz budują całe farmy fotowoltaiczne.

Panele słoneczne – opłacalność inwestycji.

Największą wątpliwością przed montażem paneli fotowoltaicznych jest opłacalność całej inwestycji. W sieci istnieje wiele kalkulatorów fotowoltaicznych, które pozwalają obliczyć roczny koszt energii elektrycznej. Obliczycie tam również przybliżony koszt montażu fotowoltaiki w Waszych przedsiębiorstwach oraz na prywatnych działkach.

Dostępnych jest kilka rodzajów kalkulatorów. Koszt instalacji fotowoltaicznej możemy obliczyć na podstawie rachunków za prąd, ilości mieszkańców i województwa, w którym ma zostać zamontowana instalacja.

Zadzwoń i spytaj o ofertę! Możesz również wysłać zapytanie ofertowe na [email protected]

Po wybraniu województwa z mapy obok pojawi się numer do handlowca. Kliknij i zadzwoń!

Witryna stworzona na platformie