Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Obsł. klientów hurtowych

[email protected] ☎ 508 496 705

Tomaszów Mazowiecki

CZYM SIĘ RÓŻNI BLACHA GORĄCOWALCOWANA OD ZIMNOWALCOWANEJ?

Obróbka plastyczna blach może odbywać się na zimno lub na gorąco. Jeżeli zastanawiasz się, którą metodę wybrać, w dzisiejszym wpisie udzielimy Ci najważniejszych wskazówek. Wszystko zależy od tego, jakie jest przeznaczenie danej blachy. Obróbka różni się też w zależności od grubości blachy. W ten sposób powstają rozmaite gatunki blach. Będzie je różniła jakość, ale i cena.

Walcowanie na zimno

blachy zimnowalcowane

Blachy zimnowalcowane z reguły wyróżniają się wysoką jakością i jednocześnie niewielką grubością. Mają gładką powierzchnię, którą można poddać polerowaniu lub szlifowaniu. Dzięki walcowaniu na zimno blacha staje się bardziej wytrzymała przez co ciężko poddać ją dalszej obróbce. Wszystko to sprawia że blachy zimnowalcowane mają swoje zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym oraz elektrotechnicznym.

Dzięki swoim właściwościom blachy zimnowalcowane wykorzystuje się tam gdzie potrzebny jest cienki materiał z gładką powierzchnią. Często spotykamy ją w motoryzacji - szczególnie przy produkcji karoserii.

Wypełnienie formularza nie zobowiązuje do zakupu - otrzymasz tylko wstępną wycenę na maila.

Podaj nazwę miejscowości, z której piszesz w celu przekazania zapytania do odpowiedniego działu

Zapytanie ofertowe

Gorącowalcowanie

blachy gorącowalcowane

Blacha walcowana na gorąco bardzo często używana jest podczas tworzenia konstrukcji stalowych takich jak mosty, maszyny, pojazdy. W przeciwieństwie do blachy zimnowalcowanej, blacha gorącowalcowana znacznie lepiej znosi dalszą obróbkę. Dodatkowo walcowanie na gorąco jest tańsze niż walcowanie na zimno. Przede wszystkim dlatego, że ta metoda wymaga mniejszych oporów odkształcenia co prowadzi do zużycia mniejszej ilości energii. Minusem walcowania na gorąco jest to że stal się utlenia co prowadzi do powstania zgorzelin, które trzeba usunąć.

Blachy gorącowalcowane znajdują zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie przewidywane jest ich spawanie oraz rozmaite dalsze przeróbki. Wyroby gorącowalcowane nie muszą mieć gładkiej powierzchni, bo liczą się inne ich właściwości, w tym grubość i łatwość obróbki. Mogą więc tworzyć duże konstrukcje, takie jak mosty, elementy budynków, kładki, schody, wieże, podnośniki, kontenery, a także statki i okręty oraz oczywiście maszyny.

Blacha gorącowalcowana szczególnym powodzeniem cieszy się tam, gdzie przewidywane jest ich spawanie oraz inne przeróbki. Wyroby walcowane na gorąco nie muszą mieć gładkiej powierzchni, ponieważ w ich przypadku liczy się łatwość obróbki oraz grubość.

Także pamiętaj!

Przy wyborze blachy liczy się przede wszystkim jej przeznaczenie.

Witryna stworzona na platformie